-
1027
-
797
-
705
-
648
-
640
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego podejmuje liczne działania mające na celu włączenie publikowanych treści naukowych w szeroki obieg informacji naukowej oraz dystrybucję wersji elektronicznych i papierowych w Polsce i za granicą. Realizując politykę upowszechniania wyników badań i treści naukowych systematycznie zasilamy zbiory w otwartym dostępie.
EBSCO – globalna dystrybucja publikacji elektronicznych do zbiorów bibliotecznych
Jesteśmy pierwszym polskim wydawcą, którego publikacje elektroniczne znalazły się w katalogu EBSCO – największego na świecie dostawcy treści badań naukowych i technologii badawczych do bibliotek i innych organizacji. Nasze publikacje systematycznie zasilają kolekcje biblioteczne oferowane przez EBSCO instytucjom na całym świecie.
Platformy płatnych wypożyczeń i sprzedaży
Współpracujemy z największą polską biblioteką cyfrową i wypożyczalnią e-booków IBUK LIBRA. Za jej pośrednictwem nasze publikacje elektroniczne są natychmiast po opublikowaniu dostarczane do katalogów bibliotek uniwersyteckich i na platformy czasowego udostępniania klientom indywidualnym. E-booki zamieszczamy również bezpośrednio na platformach publikacji specjalistycznych i profesjonalnych, takich jak: IBUK.PL, E-CONTENTA.COM, LEX (Wolters Kluwer) czy NASBI.PL.
Dystrybucja publikacji elektronicznych do księgarń internetowych w Polsce
Publikacje elektroniczne Wydawnictwa UŁ znajdują się w bazach kluczowych ogólnopolskich dystrybutorów e-booków: EBOOKPOINT.PL, VIRTUALO.PL, IBUK.PL, WOBLINK.COM. Dzięki temu są dostępne w większości księgarń internetowych, w tym największych, takich jak NEXTO.PL, EMPIK.COM, LEGIMI.PL. Poprzez dystrybutorów oferujemy zarówno e-booki płatne jak i te w otwartym dostępie.
Repozytorium UŁ
Publikacje w dostępie otwartym oraz dostępie zamkniętym umieszczamy w Repozytorium UŁ, które gromadzi i upowszechnia dorobek naukowy pracowników UŁ. Zapewnia to naszym tekstom widoczność w międzynarodowych bazach referencyjnych (BazEkon, CEJSH) oraz indeksowanie poprzez Google Scholar.
Bazy treści naukowych
Nasze monografie i czasopisma zamieszczamy w bazach o różnej specyfice i zasięgu – takich jak EBSCO, CEEOL, BazHum, Scopus, Web of Science, DOAJ. Wymienione działania gwarantują szeroki dostęp do naszych tekstów oraz wysokie wskaźniki ich cytowalności.
Dystrybucja książki papierowej w Polsce i za granicą
Współpraca z największym polskim dystrybutorem – OSDW AZYMUT – gwarantuje dostępność naszych publikacji papierowych we wszystkich księgarniach stacjonarnych i w większości księgarni internetowych w kraju, a także za granicą – w ofercie AMAZON.COM i jego oddziałach poza USA, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Japonii, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii.
Sieć sprzedaży rozszerzamy poprzez kontakty z innymi ogólnopolskimi dystrybutorami książek (Ateneum, Super Siódemką) oraz dystrybutorami lokalnymi (REMA).
Nasze publikacje są dostępne w salonach sieci Empik, księgarniach naukowych PWN, a także w większości księgarń internetowych, m.in. BONITO.PL, GANDALF.COM.PL, RAVELO.PL. CZYTAM.PL, PROFIT24.
Każdy księgarz ma możliwość sprowadzenia naszej książki w ciągu 24 godzin.
W zakresie międzynarodowej dystrybucji publikacji współdziałamy z firmą ABE-IPS, która obsługuje w Polsce zamówienia klientów zagranicznych.
W koedycji z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego wydajemy publikacje przeznaczone do międzynarodowej dystrybucji przez katalogi Columbia University Press.
Księgarnia firmowa Wydawnictwa UŁ i druk na żądanie
Firmowa księgarnia www.wydawnictwo.uni.lodz.pl posiada w ciągłej sprzedaży pełny katalog publikacji Wydawnictwa UŁ. Realizujemy również indywidualne zamówienia w formie tzw. druku na żądanie.
Projekt Global Connect
Aktualnie wdrażany projekt dystrybucji Global Connect przez firmę Ingram pozwoli nam w niedługim czasie oferować publikacje poprzez największe księgarnie internetowe na świecie.
Opublikowane: 16 grudnia 2024
Polecamy nowy tekst blogowy, w którym Kamil Śmiechowski nawiązuje do książki „Społeczny udział w tworzeniu miejskiej polityki klimatycznej. Przykład Łodzi”
Opublikowane: 9 grudnia 2024
Zapraszamy na panel dyskusyjny, poświęcony książkom o twórczości dwóch laureatek Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima – Hanny Krall (2014) i Małgorzaty Szejnert (2019) – “Krall. Tkanie”
Opublikowane: 9 grudnia 2024
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie dotyczące książki prof. Eleonory Jedlińskiej pt. “Zofia Lipecka. Labirynty Sztuki” Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego!